logo

Poslední novinka

cloud@nwt.cz
+420 607 089 773
 

Příklady použití

Virtuální servery

 

Virtuální servery Vám pomohou ušetřit náklady na vybudování vlastní IT infrastruktury. Vzhledem k výkonnosti našich severů jsme schopni díky virtualizaci nabídnout virtuální stroje splňující nároky moderních aplikací.

 

Co je to virtualizace? 

Z laického pohledu vidíme v datovém centru daný počet fyzických serverů, na těchto fyzických serverech však administrátor spravuje velký počet serverů virtuálních. Těmto jednotlivým strojům jejich správce přiřazuje individuální výkonové kapacity dle potřeb zákazníka.

Z tohoto pohledu se pojem server již neomezuje pouze na fyzickou podobu počítače, ale můžeme se na něj podívat jako na alokované výpočetní zdroje pro zákazníka. Virtualizace nám umožňuje právě toto přerozdělení zdrojů a separování jednotlivých zákazníků.

 

Určení virtuálních strojů 

Virtuální servery jsou vhodné pro:

  • Prostory kde není možné umístit vlastní serverové řešení,
  • Pro servery, které jsou využívany pouze nárazově
  • Pro servery s nízkými hardwarovými požadavky
  • Pro servery s krátkou plánovanou životností

 

Virtuální servery pro webhosting 

Služba je určena provozovatelům webových aplikací, kteří hledají flexibilní řešení jejich webových projektů. Služba umožňuje jednoduchou škálovatelnost, přesně dle závislosti na vytíženosti konkrétní webové aplikace.

 

Virtuální servery pro účetní systémy 

Díky možnosti terminálových služeb nacházejí virtuální servery významné místo v oblasti hostování účetních systémů, pracovníci se mohou díky této technologii připojovat prakticky odkudkoliv.

Díky možnostem dynamického přidělování výpočetní výkonu, lze server nastavit dle připojených uživatelů. Toto umožňuje výrazné snížení nákladů. Zákazník zaplatí pouze tolik, kolik skutečně využije.

 

Virtuální servery pro hostování aplikací 

Virtuální servery jsou vhodné pro hostování nejrozličnějších aplikací. Příkladem jsou vlastní intranetové firemní portály nebo IS. K virtuálnímu serveru přistupují pouze oprávnění uživatelé a společnost může ušetřit na stanicových licencích.

m
m