logo

Poslední novinka

cloud@nwt.cz
+420 607 089 773

Proč používat Onenote?

Proč používat Onenote?

Onenote je ideální místo pro poznámky ze schůzek, z porad, pro zapisování Vašich nápadů, úkolů nebo i nákupního seznamu. Tento skvělý nástroj má spoustu funkcí. Je propojen s kalendářem, s úkoly v Outlook, se Skype pro firmy a dalšími nástroji v Office 365, takže nám výrazně usnadňuje práci. Navíc úkoly lze přehledně třídit do jednotlivých poznámkových bloků, oddílů, stránek a podstránek, takže je vše přehledně uspořádáno dle naší představy.

 

Jak Onenote stáhnout do počítače?

Onenote společně s celým Office 2016 stáhnete na adrese www.office.com kliknutím na INSTALOVAT.

 

Po stáhnutí souboru do počítače jej nainstalujte.

 

 

Onenote lze také stáhnout do mobilního zařízení:

Windows store: https://www.microsoft.com/cs-cz/store/p/onenote/9wzdncrfhvjl

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.onenote&hl=cs-cz

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/microsoft-onenote/id410395246?mt=8

 

Založení poznámkového bloku

Po otevření Onenote klikněte na SOUBOR – NOVÝ, zvolte umístění poznámkového bloku (doporučujeme Onedrive – osobní, budete jej mít dostupný kdykoliv odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení). Pojmenujte poznámkový blok a klikněte na VYTVOŘIT. Těchto poznámkových bloků můžete vytvářet několik a poznámky si tak pečlivě třídit.

 

 

Nyní máte vytvořený poznámkový blok – Schůzky.

V poznámkovém bloku si můžete pomocí políčka + poznámky třídit ještě do oddílů, stránek a podstránek viz obrázek. Vše je uspořádáno dle vašich představ.

 

 

Onenote a schůzky

Onenote je propojen s našim kalendářem. Jak rychle dostat podrobnosti o schůzce do Onenote?

 

Jednoduše kliknutím na lištu na políčko PODROBNOSTI SCHŮZKY. Zvolíme si schůzku, kterou chceme z kalendáře zkopírovat a následně se veškeré informace přenesou do našeho poznámkového bloku včetně data a všech účastníků viz obrázek.

 

 

Automaticky se nám vytvořil, pod údaji o schůzce, prostor na poznámky. Z těchto poznámek můžeme tvořit úkoly v Outlooku. Stačí vepsat znění úkolu a klinout na lištu na ÚKOLY OUTLOOKU, zvolit si do kdy má být úkol splněn (dnes, zítra…) a vytvořené úkoly se nám automaticky propíší do úkolů v Outlooku.

 

Náhled úkolů v Outlook:

 

Office Lens a Onenote

 

Tato mobilní aplikace představuje skvělý způsob, jak zachytit poznámky a informace z tabulí, nápisů, ručně psaných poznámek, vizitek nebo čehokoliv, co obsahuje text. Nemusíte si zapisovat poznámky, spoléhat se na rozmazané obrázky nebo mít obavy, že něco založíte a už to nenajdete. Tato aplikace je skvělá k zachycení skic, kreseb, rovnic a dokonce i obrázků bez textu.

Office Lens odstraní stíny a nepřirozené úhly, takže jsou obrázky přehlednější a čitelnější. Dokumenty a fotky tabulí můžete nahrávat do Onenote, ale i do Wordu, PowerPointu nebo na OneDrive a můžete je ukládat do PDF a posílat je e-mailem.

 

Jak aplikaci Office Lens stáhnout do mobilního zařízení?

Windows Mobile: https://www.microsoft.com/cs-cz/store/p/office-lens/9wzdncrfj3t8?rtc=1&activetab=pivot%3aoverviewtab

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.officelens&hl=cs

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/office-lens/id975925059?mt=8

 

Po spuštění aplikace můžeme zvolit režim Fotka, Dokument, Tabule nebo Vizitka, aby mohl Office Lens vytvořit ten nejlepší obrázek.

 

  • Fotka: Tento režim je vhodné použít v případě, že fotíte krajinu nebo lidi.
  • Dokument: Díky tomuto režimu vytěžíte maximum z drobných slov a detailů umístěných na stránce. Je vynikající třeba pro plakáty, letáky nebo restaurační menu.
  • Tabule:  Tento režim používejte k zachycení poznámek. Office Lens upraví obrázky tak, aby jejich pozadí nebylo moc jasné a slova se snadněji četla. Je to ideální nastavení pro tabule i skicy.
  • Vizitka: Tento režim vám umožní vyextrahovat kontaktní informace a uložit je do OneNote a do seznamu kontaktů ve vašem telefonu.

 

Obrázek vyfoťte a až budete s úpravami spokojení, zvolte, kam chcete obrázek uložit:

 

 

Následně můžete sledovat, jak se automaticky vizitka z mobilu uložila do poznámkového bloku a údaje z vizitky se přepsaly do textové podoby.